בלוג: שאלתי את עצמי מה אני יכול לתרום ליקום לעילוי נשמתה?

בשבת הקרובה אני מציין את יום פטירתה השישי של אמי הביולוגית. לא אכנס לכל סיפור ילדותי שעליו אני מפרט יותר במהלך ההרצאות שלי, אבל פטירתה הכניסה אותי לבלבול וסערת רגשות.  מצד אחד בקושי יצא לי להכיר אותה והיא היתה  איתי בקשר רק אחת לכמה חודשים, אבל מצד שני הרגשתי חמלה  עבור מי שהביאה אותי לעולם וסבלה כל חייה וטיפול בי היה הרבה מעבר ליכולתה. במשך זמן מה הייתי שקוע במחשבות, שאלתי את עצמי מה אני יכול לתרום לעילוי נשמתה? השאלה הזאת הובילה אותי לשאלה גדולה הרבה יותר והיא מה אני יכול להוסיף לעולם ומהי השליחות שלי בחיים?

התחלתי לכתוב חוברת השקפה על זווית הראיה כלפי הקשיים בחיי ומכאן הדברים התחילו להתגלגל. ההרצאות, השירים ודיסקים שהוצאתי עם זמרים חסידיים וראיונות החיזוק בתקשורת. השיתוק ממנו אני סובל מאפשר לי תפקוד מלא של הראש בלבד ולכן החלטתי לפני זמן לא רב לאגד את כל הפעילות תחת המוטו שלי לחיים "הכל בראש".

שבוע שעבר עזרתי אומץ ויצאתי לבד למרכז העיר ונכנסתי לחנות בגדים לקנות חולצות ומכנסיים לקיץ. החנות היתה עמוסה והמעברים היו צרים לכיסא הממונע. לקח זמן עד שהצלחתי לתקשר עם אחד המוכרים, אבל הוא היה לחוץ וחסר סבלנות וביקש מהקונים האחרים לדבר איתי ולהבין מה אני מחפש. לימדתי את עצמי שבמצבים כאלו בהם לא ידוע מאין יבוא עזרי אני מדמיין איך אני כבר אחריי המשימה או הדבר שרציתי לעשות ואת הסיפוק מהביצוע. תוך כדי החשיבה החיובית הזאת הצלחתי להירגע והדיבור שלי התייצב. הם הביאו לי את הבגדים שהייתי צריך והסברתי להם איפה נמצא הכסף עבור התשלום.

אני פועל בעולם מתוך ידיעה שבאמת "הכל בראש" ושבורא עולם נותן לכל אחד את הכוחות לנצח  ואפילו את מה שנראה כבלתי אפשרי. הקשיים תמיד יהיו והחכמה היא איך להפוך בעזרת החשיבה החיובית את המילה קשיים לאתגרים. ביום הזה בו אני מציין את פטירתה של אמי ז"ל אני רוצה לקרוא לכולם להתחזק ולהאמין במסוגלות שלהם להגשים כל מטרה.

אני מזמין את כולם לשתף בתגובות כיצד הם הצליחו להתגבר על אתגר שעמד בפניהם.

אשמח לשמוע תגובותיכם, כאן!

רוצים לקבל עדכונים על תכנים חדשים ממני בווצאפ? הירשמו כאן ואוסיף אתכם לרשימת התפוצה!