בלוג: מה קורה לדניאל של פעם?

חברים טובים הזמינו אותי לחגוג איתם את חג השבועות בישיבת ההסדר בה הם לומדים בעתניאל שנמצאת בדרום הר חברון. אני מוכרח לומר שמעולם לא הייתי בישיבה בה הרגשתי התלהבות רוחנית קיצונית כמו שחוויתי במהלך השבת והחג. בזמן התפילות התמקמתי בפינת בית המדרש העצום וראיתי את הבחורים המגוונים רוקדים בלי הפסקה, מוחאים כפיים ומתפללים מתוך שמחה מתפרצת. תיקון ליל שבועות החל בחבורות לימוד שהעבירו רבני הישיבה וחברים שלי אמרו שכדאי לי  לשמוע את הרב יעקב נגן. השיעור החל בניגון איטי ומרומם שניתק אותי מכל רעשי הלימוד מסביב. הרב יעקב לא הפסיק לחייך והדברים שאמר נכנסו אל הלב, הוא דיבר על הודיה ועל האתגרים בפניהם אנחנו ניצבים בכל רגע ורגע. השיעור נגמר ואני המשכתי להרהר בדברים העמוקים וחשבתי כמה הייתי רוצה ללמוד את מידת השמחה הזאת מהרב יעקב ופתאום הבחור שישב לידי ביקש  ממני ברכה. 

לא משנה כמה פעמים פונים אליי לברכה מוזר לי שאנשים תופסים ממני  איזה צדיק או שהם בטוחים שאני בעל שמחה אינסופית, כי אני יודע שאני לא כזה ורחוק מאוד מהמדרגה הזאת. מה שאני משתדל לעשות זו מלחמה כנגד היצר שמכניס ייאוש בכל דבר. יש לי מלא נפילות והאתגר לקום הוא לא פשוט ועם הזמן אפילו נהיה יותר קשה.

התחלתי לקבל תגובות רבות על הבלוגים האחרונים שפרסמתי ולצד המחמאות היו גם כאלה שאמרו לי שהם מתגעגעים למבזקי האמונה ודברי החיזוק שהייתי שולח כל שבוע. היה אפילו חבר יקר ששאל אותי מה קורה ל"דניאל של פעם" זה שהיה המחזק הלאומי. האמת היא שהשאלות הללו עוברות בראשי כל הזמן, אבל אחרי בדיקה עצמית הגעתי למסקנה שאני מוכרח לשתף במלוא הכנות. אני לא מנסה להשלות אחרים ואת עצמי שהחיים שלנו תותים, אני כן מאמין שדיבור של אמת יכול להרים ובסופו של דבר גם להמתיק את כל הקושי. האמונה שלי נותרת איתנה דווקא בגלל שאני מסוגל לדבר על החולשות שלי, להכיר בהם ובעזרת השם גם להתגבר.

לקראת סוף החג היתה התוועדות לכבוד היארצייט של הבעל שם טוב והרב בני קלמנון ראש הישיבה דיבר באופן פתוח על חולשותיו שלו ואיך הוא מנסה תמיד למצוא נקודות טובות למרות שקשה להבחין בהם. 

בשנים האחרונות לקחתי אחריות מלאה על חיי בכל מובן שהוא מרפואי ועד כלכלי והאחריות הזאת מלמדת וממלאת אותי הרבה יותר הפחד. אני עומד בפני כמה צמתים משמעותיות בחיי ולפעמים אני מרגיש כמו באמצע שיטפון ולא יודע אם אני אצליח לעמוד בכל והאם אני עושה את הבחירות הנכונות...

 פעם הייתי אומר יהיה טוב ולא מעז להסתכל על הקושי, אבל אני מאמין שהשליחות שלי היא להראות את הקושי ולספר על ניסיונות ההתגברות וזה מה שאני מתכוון להמשיך ולעשות בבלוג הזה.

אשמח לשמוע תגובותיכם, כאן!

רוצים לקבל עדכונים על תכנים חדשים ממני בווצאפ? הירשמו כאן ואוסיף אתכם לרשימת התפוצה!