בלוג: זק"א בא לאסוף את הגופה שלך

כבר ארבע  שנים שאני לא מוותר על העליה לקברו של ר' שמעון בל"ג בעומר. כמובן שאני לא היחיד שנוסע ולכן כשהתחלתי לברר על הסעה כולם אמרו לי שהתעוררתי מאוחר מדי. חברי היקר החזן דב הלר התחיל לעשות בירורים עם מד"א והם הסכימו לשלוח עבורי אמבולנס. בשש בערב הגיעו שני חברים ללוות אותי, אבל ההסעה לא הגיעה. אחרי כמה שיחות עם מד"א גילינו שהם התבלבלו עם ביני לבין דניאל  אחר מירושלים שגם ביקש הסעה למירון ובגלל שחשבו שאנחנו אותו בנאדם היה רק מקום אחד. דב לא ויתר והמשיך לבדוק אפשרויות עד שמצאוכפי שאמר לי "דניאל, תהיה מוכן בשש כי רכב של זק"א בא לאסוף את הגופה שלך." כנראה שמשמים גזרו עליי לחיות עוד קצת כי אפילו זק"א לא הצליחו להגיע. ישבנו שעות וכמעט אמרנו נואש כשב 11 בלילה הגיע אמבולנס של "לב-מלכה" עם מעלון ויצאנו לדרך לר' שמעון.

 

 

השעה היתה כבר שלוש לפנות בוקר כשהגענו למתחם הציון. האמבולנס פילס את הדרך עד שלא היה יכול יותר והוריד אותנו אל תוך ההמולה. הצפיפות היתה מטורפת, דוכני התרמה וקמעות צעקו מהרמקולים ועשן סמיך מילא את האוויר היבש. החלטנו להגיע מיד לציון ולהתפלל שם לפני שיעלה השחר. כאן המקום לציין שבאותו הבוקר קיבלתי בשעה טובה כיסא ממנוע חדש דנדש, שהגיע ללא הגבלת מהירות. בגלל שרק הראש שלי עובד בצורה מלאה אני מנווט את הכיסא בעזרת לחצנים מאחורי הראש. אני כבר מתורגל בזה, אבל המהירות של הכיסא החדש היתה משהו שלא הכרתי. היתרון היה שברגע שנסעתי כולם התפזרו בבהלה, חוץ מביש מזל אחד שזיכה אותי לעלות על הרגל כפשוטו. ההמונים נהפכו לחומות מימיננו ומשמאלנו עד שהגענו סמוך לציון והתפללנו ערבית. אחרי ששנה שעברה כמעט נחנקתי בניסיון להגיע לציון עצמו ויתרתי על האפשרות והמלווים שלי נכנסו בלעדיי, שמחתי מאוד כי רציתי כמה דקות להתפלל ביחידות. לא חלפו יותר מכמה שניות כשהתחילו לבוא אליי לבקש ברכות ולשאול אם אני צריך עזרה.  כמו שקורה לעיתים קרובות רציתי להסביר שאין קשר בין הנכות שלי לצדיקות, אבל בסוף פשוט בירכתי אותם כי הבנתי שזה ייקח פחות זמן.

נסעתי הצידה כדי להימנע מעוד ברכות וסוף סוף הצלחתי לשפוך שיח. החברים חזרו ונזכרנו שלא אכלנו כלום מאז הערב. המקום היחיד שהיה פתוח היה מאפיה קטנה, לקחנו כמה מאפים בשקית ומיהרנו להדלקת המדורה של ותיקין ברחבה המרכזית. הצטרפתי למתפללים  ורקדתי עם הכיסא כשחסיד אחד ניגש אליי, התכופף, נתן לי חיבוק ארוך ומפתיע ופינה לי דרך אל תוך לב העניינים.

הריקודים נמשכו וסחפו אותי כמו מערבולת. העשן מהמדורה נכנס לעיניים, וזיעה נשפכה מהחסידים ששרו בדבקות ואני יחד איתם.

אשמח לשמוע תגובותיכם, כאן!

רוצים לקבל עדכונים על תכנים חדשים ממני בווצאפ? הירשמו כאן ואוסיף אתכם לרשימת התפוצה!